Yağ Aldırma Operasyonu ve Tedavisi

Yag Aldirma Operasyonu ve Tedavisi

Yag aldirma operasyonu ; Liposuction ince kanüller yardimiyla yaglarin vakumlanmasi ve vucüttan çekilmesi islemine verilen genel tedavi ismidir.Liposuction tedavisi zayiflamak için degil , lokal olarak bazi bölgelerin (göbek, basenler, kalça…) incelmesini saglamak ve vücut hatlarinin düzelmesi amaciyla yapilmaktadir. Eger hasta yag aldirma operasyonundan önce zayiflamayi düsünüyorsa ameliyat bir süre ertelenmelidir.   Çünkü zayiflamadan sonra vucutta bazi bölgelerde lokal yag birikmeleri olabilmektedir.Ameliyat sonrasinda ise hizli kilo alip verilmesi durumunda ameliyat bölgesi çevresinde pürüzlü bir görüntü ortaya çikmasina neden olabilmektedir.

Yag Aldirma ( Liposuction ) Nasil Yapilmaktadir ?

Genel anestezi altinda yapilmasi tercih edilir ,fakat bazi hastalarda spinal veya epidural anestezi diye adlandirdigimiz , sezeryanla yapilan dogumlarda da kullanilan, karin ve bacak çevre bölgelerinin uyusturulmasi yeterli olabilir. Yag Aldirma Ameliyati gerektiren bölge sayisi (karin,bel ve basen gibi) ve istenilen bölgenin yag birikim oranina göre ameliyatin süresi degisiklik gösterebilmektedir.Yaglarindan arindilacak bölgenin veya bölgelerin etrafinda yapilacak küçük küçük kesilerle ( 2–6 mm arasi liposuction kanüllerinin girecegi kadar) yaglarin vakumlanarak alinmasi ile gerçeklestirilmektedir. Yag alma ameliyati sirasinda olasi cilt alti kanamanin ve agrinin en aza indirgenebilmesi amaciyla islem öncesini özel bir sivi enjeksiyonu yapilir.   Yag aldirma operasyonu sonrasinda ise hastaya özel bir korse giydirilerek isleme son verilir.Operasyon sonrasi, etkili agri kesicilerin kullanimi ile sorunsuz geçecektir. Operasyon sirasinda enjekte edilen sivilarin içeride kalan bir kismi, kanüllerin giris deliginden disari sizabilmektedir.   Hastanin genel anestezi altinda operasyona tabii tutulmasi durumunda bir gece hastanede kalmasi gerekebilir.Operasyon sonrasinda kisi genellikle 2 gün sonrasinda gündelik hayatina veya islerine rahatlikla geri dönebilmektedir.Korsenin kullanim süresi ise doktorunuz tarafindan size söylenmelidir , fakat en az 4–6 hafta arasinda kullanimi mutlaka gerekmektedir. Operasyon yapilan bölgenin etrafinda dalgalanma olarakta adlandirabilecegimiz yüzey düzensizliklerinin önlenmesinde korse oldukça etkilidir ve siddetle tavsiye edilir. Yag aldirma operasyonunun (Liposuction) 3. gününden itibaren dus alimina izin verilmekle beraber 6 hafta boyunca ise sauna ve solaryum ile agir egzersizler yapilmamalidir.

Lipomatikle Yag Alma Ameliyati

Lipomatik ile yag aldirma operasyonu , oldukça yayginlasmis olan bir ameliyat teknigidir.Son teknoloji ile yapilmaktadir.Bu cihaz sayesinde yag dokusu içerisinde meydana gelen yüksek frekansli titresim ve yayilan infrasonik dalgalar yag dokusunda en az zarar ile hizli bir çözünme yapmaktadir.   Dogal yapilarin çok daha az zarar görmesi ile operasyon sonrasi kisinin daha az sislik ve morluk görmesi ile birlikte gündelik hayata da daha hizli bir geri dönüs yapma imkani saglamaktadir. SPONSORLU IÇERIK : medium.com/@burhanozalp/yag-aldirma-liposuction-tedavisi-ve-ücretler-d0a0a64e34f3

Be first to comment