Kültür mirasçısı; FOTOĞRAFÇI İmdat Tekin!

Kültür… En basit kabilelerden en karmaştık toplumlara kadar her biri birbirinden son derece farklıdır ve sadece tek bir ortak noktaları vardır; insan. Kültürlerin; dini inançları, giyimleri, yeme-içmeleri, iletişimleri ve yaşam tarzlarını tek bi karede anlatmak mümkün müdür? Söz konusu fotoğraf sanatçısı ise kesinlikle mümkündür…

Fotoğrafçılık sanatı sınamanın en saf hali olan sessiz sinemanın atomlarıdır diyebiliriz. Bir Amazon kabilesinin kabile dansı sırasında yüzündeki mimiklerinde dansa nasıl eşlik ettiğini nasıl görebiliriz? Japonların suşi yaparken incelikle harcadıkları çabalarını… Budis rahibin ya da secdeye yatıp kalkmak üzere olan Müslümanın yüzündeki manevi huzuru… Eyfel kulesinin altında yeni yılı kulayan Fransız ve Avrupa toplumlarının sevinç anlarını veyahutta New York’un ünlü Times meydanın karşılaşan Afroamerikalı ile beyazın tokalaşma ve birbirlerine karşı dostça bakışlarını yakalamak kesinlikle sanatın kültürü, anlık olarak yansıtma anıdır.

Fotoğrafçılık sanatı da en az diğer sanatlar kadar, teknik, aşk ve sezgi ister. Bilimdir sanat ve fotoğrafçılarda bu bilim kaşiflerindendir.

Herkesin kültürü doğumdan ölüme kadar dünyanın üzerindedir ve dünya üzerinde yaşayan herkes bu kültürlerin en özel anlarını görmelidir. Sizde birey olarak kültürünüzü dünyaya en iyi şekilde iyi bir fotoğraf sanatçı ile yayın.
Fotoğraf sanatçısı imdat tekin kültürleri betimlemeyi iyi başaran isimlerden… Kendisini
http://instagram.com/imdattekinofficial adresinden takip edebilirsiniz.

Be first to comment