Kadınların olmazsa olmazı tektaş pırlantalar!

Mücevherler ve özellikle de elmas tarihin en eski zamanlarında bile kadınlar tarafından zarafet, gösteriş ve ihtişamını ifade etmek için kullanmıştır. Pırlantalar da elmasların işlenmiş bir şeklidir. Romalılara göre elmaslar, yıldızlardan kopan parçalardı. Hintlilere göre taşıyan kişiye şans ve doğa üstü bir güç getirdiğine inanılırdı. Tektaşın sol ele takılmasının hikayesi de Antik Çağlarda Mısırlılara dayanmaktadır, sol elin bu parmağından geçen ve kalbe giden sevenleri birbirine kalpten bağlayan bir damar olduğu inanan mısırlılar, pırlanta tektaş yüzük modellerinin sol elde taşınmasının temelini atmışlar.

  

Pırlantalar günümüzde kolye, bileklik ya da küpelerle karşımıza çıksa da biz kadınlar için en özeli tek taş yüzük olarak sunulanıdır. İçinde aşk, sevgi ve evlilik geçen her sahnede yer alan tektak yüzükler her zaman çok kusursuz görünür. Evlilik hazırlığındaysanız veya kendinizi şımartıp bir tektaş almanın hayalini kuruyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli nokta güvenilir bir yerden almaktır. Ben hem çeşit açısından oldukça zengin olması hem de yılların tecrübesine güvenerek mücevher alışverişlerimi Ariş pırlanta’dan yapıyorum. Siz belki sadece bir tektaş yüzük olarak düşünüyorsunuz ama onlar harikalar yaratıyorlar.

 

 

 

Dikkatli bakarsanız ince detaylarla süslenmiş ve her biri birbirinden benzersiz yüzüklere hayran olacaksınız. Oval, damla ya da markiz kesimi, estetikle birleştiren tasarımlara bayılıyorum. Ben pırlantada özellikle damla kesim tektaş yüzükleri çok seviyorum.

Yıldızların kusursuz ışıltısını günün her saatinde parmağımda taşıma hissi çok güzel. Parmaktaki o zarif duruş harika. Spor bir giyim olsa tek taş yüzük ona bir hava katabiliyor. İşte bu yüzden bence tüm gün yanımızda olan tek mücevherler sanırım yüzükler. Bu da onları seçerken daha da dikkatli davranmamız gerektiğinin kanıtı.

Be first to comment